Moloz Taşıma Hizmeti

Türkiye Moloz Taşıma

Türkiye genelinde yıkım ve hafriyat işleri yapmakta olan firmamız yıkım işlemi sonrasında meydana gelen atık, moloz, hurda gibi istenmeyen malzemelerin taşıma işlerini yapmaktadır. Basit bir yerde yıkım olduğunda bile ortaya istenmeyen moloz ve taş, tuğla gini atık malzemeler ortaya çıkar. Günümüzde bu molozlar yasal olamyan şekilde çevre kirliliğine sebep veren şekillerde kaça olarak dağ başına, yol kenarlarına atılarak ülkemizin bireysel olarak kirletilmesine sebep olunmaktadır. Halbuki belediylerin molozları nereye atabileceğimiz konusunda izin verdiği, yeniden dönüşüm merkezleri yada hafriyat alanı olarak kullandırdığı bölgeleri bulunmaktadır. Belediyeler tararfından önerilen şekilde molozların ilgili bölgelere sevk edilmesi hem yasaldır, hemde ülkemize zarar vermeden atıklardan kurtulmamız için sunulmuş bir yöntemdir. Unutmamalıyız ki bir inşaat yada bir evden çıkan molozlar zamanında fayda görilmesi çiin yapılmış bir projeydi, başı fayda olan prejenin sonunda çıkan molozlarında kurallara uygun şekilde taşınması sonu da hayırla bitmiş bir iş olacaktır.

Bildiğimiz üzere doğaya atılan küçük bir plastik bile yılalrca süren zararlara sebep olmaktadır. Doğaya zarar vermek ne bireysel olarak ne toplu olarak kendimize veremeyeceğimiz bir haktır. Moloz yıkımları konusunda sorun yaşandığında nereye sevk edilebileceği konusunda bulunduğumuz bölgenin belediyesi, zabıtası bizlere bilgi vererek izinli bölgeleri bildirecektir. Yasal boyuttan bakıldığında molozların sağa sola dökülmesi yasak olduğu için cezai işlem uygulanması da bireysel olarak görebileceğimiz zararlar arasında yer alır.

Atık ve molozlar Türkiye’nin her bölgesinde izinli alanlara dökülmelidir. Kaçak olarak yapıalcak işlemlere başvurmak para cezalarını birlikte getirecektir. Bizden sonra yaşayacak nesillere zarar vememek için ülkemizi düzgün bir şekilde kullanmamız gerekmektedir. Kaçak moloz dökümü konusunda bütün vatandaşların aynı hassasiyetle konuyu ele alması insani bir görev olacaktır. İnşaat atıklarınızın olması gerektiği gibi ortadan kaldırılması konusunda yardıma ihtiyacınız bulunduğunda firmamız sizlere hizmet vermekten memnuniyet duymaktadır.