İnşaat Yıkım Hizmeti

Firma olarak Türkiye’de bina yıkım, fabrika yıkım, beton kırımı, hurda karşılığı yıkım, el ile bina yıkımı, kat kesimi gibi çeşitli hizmetler sunmaktayız. Bu tür yıkım ve inşaat işlerine başlamadan önce kesinlikle gerekli mercilerden izinlerin alınması, ruhsatlandırmaların kontrol edilmesi, onay alınması gerekir. Gerekli izin ve onalar alındıktan sonra işlemler başlatılabilir. Yapılacsak işlemler öncesinde iş güvenliği kuralları gözden geçirilerek çalışma ortamının, ekipman ve olaya müdahale edecek kişilerin tam anlamıyla hazır olması gerekmektedir. Firmamzı tim iş güvenliği koşullarını sağlayarak, tamamen yasal koşulların tümüne uygunluk gösterdikten sonra çalışma başlatır.

İnşaat yıkım hizmetine başlamadan önce yapının sağlamlığı, inşaat alanının güvenliği gibi konularda ön çalışmalar yapılmalıdır. Çalışma alanındaki hatların kesilmesi, projede kullanılacak malzemelerin hazır olması, işleyiş sırasında aksaklık olmaması için alınan ek önlemlerin tümü hatasız olmalıdır. Riskler mümkün olduğunca planlanmalı ve gerekli önlemler en iyi, en sıkı şekilde alınmalıdır. Yıkım sırasında tedbiri elden bırakmamak gerekir. Yıkımı gerçekleşmiş alanda sivillerin dolaşmaması gerekir. Yıkım sonrasında tüm işler uygun makina ve aletlerle yapılmalıdır. Çalışma bölgesine şeritler çekilebilir, çalışma sonrasında inşaatın çökmesi planlanan bölge işaretlenebilir. Yıkılacak inşaat yakınında bulunan yapıların zarar görmemesi için tüm önlemler alınır. Gerekiyorsa adım adım, küçük küçük parçalar halinde yıkım işlemi yapılır.

Ankara merkezli İkdaş Yıkım Enkaz şirketi tüm Türkiye genelinde yıkım çalışmaları yapmaktadır. Yıkım projelerimizde uzman ekiplerimiz, beton kırımı, şap kırımı, duvar yıkımı, el ,le bina yıkımı gibi hizmetlerde vermektedir. Hurda karşılığı yıkım hizmeti de veriyoruz. Bir yıkım işi aldığımız zaman anlaşmamıza göre molozları, hafriyatlarıda ortadan kaldırarak güvenli bir şekilde nakliyesini organize edebiliyoruz. Yıkım ve hafriyat için tüm belgeleri uygun prosedürlere göre yaptığımız için işlerimizi yaparken çıakbilecek aksilikler için önceden önlem almış oluyoruz.

Bir yıkım işlemine başlamadan önce önlemlerin sağlam bir şekilde alındığından emin olunmalıdır. Yıkım işlemlerinda geri dönüşü mümkün olmayan sorunlarla karşılaşmamak için hem izinlerin tam olması, hem güvenliğin üst düzeyde olması şarttır.